A projekt lehetőséget adott arra, hogy olyan generációs programokat szervezzünk a négy település helyi igényeihez, adottságaihoz igazodva, ahol a fiatalok az idősek révén felfedezhetik saját gyökereik gazdagságát: általuk tanulják meg az életüket felelősségteljesen megtervezni, és általuk sajátítják el azt a képességet, hogy azt értékeljék, ami valóban értékes és el nem múlik.
2010. 02. 20.: Télbúcsúztató farsangi programokat szerveztünk a generációs program keretében, a balmazújvárosi Művelődési Központtal közösen. Célunk a hagyományőrzés, a közösségi kapcsolatok építése volt.
2010. 03. 27.: „Hagyományőrző Disznótoros mulatságot” szerveztünk a 48-as olvasó népkörben. A program célja a régi hagyományok felelevenítetése, ahol a fiatalok az idősek révén megismerhetik saját gyökereik gazdagságát. A program keretében az ifjabb korosztálynak lehetősége nyílt az idősebb generációtól elsajátítani a szalmán perzselés, a hagyományos feldolgozás, a bél-húrolás, a hurka-kolbász töltés fortélyait. A nap folyamán a lányok a csigakészítés menetét, a pogácsa és túrós béles készítését és annak kemencében sütését tanulhatták meg a nagyszülőktől. A legkisebbek húsvét közeledtével a hagyományos tojásfestés, tojásrajzolás rejtelmeit tanulhatták meg. A nap idézte a régi disznótok hangulatát. Az estét zenés-táncos mulatsággal zártuk.
2010. 06. 03.: A gondozott családok számára, már hagyományként, minden évben Családi Napot szerveztünk a családsegítő szolgálattal közösen. Ebben az évben a pályázatnak köszönhetően egész napos program keretében a szülők és gyermekeik többféle verseny keretében mérhették fel tudásukat, erejüket. A játékos kikapcsolódás egyben erősítette a generációk közötti kapcsolatokat is.